Twój Ginekolog Kamil Cichy
Usługi położnicze
Decyzja o macierzyństwie powinna być gruntownie przemyślana, a przygotowania do zajścia w ciążę najlepiej zaplanować minimum 3 miesiące przed poczęciem. Kobieta powinna udać się na wizytę kontrolną do ginekologa i powiadomić lekarza o swoich planach. Dzięki odpowiednim przygotowaniom można zwiększyć szansę zapłodnienia oraz zmniejszyć ryzyko niepowodzenia we wczesnym okresie ciąży. Jak się przygotować do zajścia w ciążę? Przygotowanie do zajścia w ciążę…
Objawy ciąży na początku mimo że zmiany fizjologiczne w organizmie przyszłej mamy zachodzą już od chwili zapłodnienia, najwcześniejsze objawy ciąży są zauważalne po kilkunastu dniach od zapłodnienia, zwykle w okresie, w którym spodziewane jest wystąpienie miesiączki. Wczesne objawy ciąży to najczęściej poranne nudności, wymioty, zgaga i zaparcia, które pojawiają się po ok. 20–28 dniach. Objawy ciąży w pierwszych tygodniach to również…
W przypadku występowania określonych czynników ryzyka, ciąża zostaje zakwalifikowana jako ciąża powikłana, co wymaga specjalistycznego i indywidualnego podejścia oraz szczególnej opieki perinatalnej. Nie zawsze ciąża wysokiego ryzyka oznacza ciążę zagrożoną, niemniej prowadzenie takiej ciąży wymaga większej uwagi ze strony lekarza oraz częstszych i specjalistycznych badań. Czynnikami determinującymi patologię ciąży mogą być niektóre choroby przewlekłe ciężarnej, jej wiek, ale również wielopłodowość ciąży,…
sondy przezbrzuszne, przezpochwowe, dokumentacja fotograficzna
Ocena ryzyka wystąpienia wad genetycznych i rozwojowych Ocena ryzyka wystąpienia wad genetycznych i rozwojowych u płodu to niezwykle istotny element opieki prenatalnej. Dzięki nowoczesnym badaniom możemy coraz dokładniej określić prawdopodobieństwo wystąpienia takich nieprawidłowości i podjąć odpowiednie działania. Dlaczego ocena ryzyka jest ważna? Wczesne wykrycie: Pozwala na wczesne wykrycie potencjalnych problemów zdrowotnych u płodu, co umożliwia podjęcie decyzji o dalszym prowadzeniu ciąży.…
Badanie USG – okno na wnętrze organizmu
Kompleksowe wsparcie dla przyszłej mamy
Poronienia nawykowe
Porady ginekologiczne dla par borykających się z niepłodnością
NIFTY, NIFTY PRO
Twój Ginekolog Kamil Cichy
Usługi ginekologiczne
konwencjonalna lub na podłożu płynnym
(wirusa brodawczaka ludzkiego) i innych markerów nowotworowych
z użyciem najnowoczesniejszego sprzetu EVA System, z pobraniem wycinków diagnostycznych
odpowiedniego do stanu zdrowia
(bolesne miesiączkowanie, zespół napięcia przedmiesiączkowego)
(bolesne miesiączkowanie, zespół napięcia przedmiesiączkowego)
Czym jest zespół policystycznych jajników? PCOS (od ang. polycystic ovary syndrome) – zaburzenie endokrynologiczne dotykające 10–15% kobiet w okresie reprodukcyjnym. Występuje wśród wszystkich ras i narodowości i jest najczęstszym zaburzeniem hormonalnym u kobiet w wieku rozrodczym, a także najczęstszą przyczyną niepłodnością. Objawy oraz stopień ich nasilenia różnią się bardzo pomiędzy kobietami. Przyczyny zespołu są nieznane, ale wiadomo, że insulinooporność (często wtórna do…
Endometrioza to przewlekła choroba hormonalno – immunologiczna, która wiąże się przede wszystkim z ogromnym bólem. W zależności od stadium zaawansowania kobiecie towarzyszą najpierw delikatne pobolewania, które z czasem narastają powodując ogromne cierpienie. Nieleczona endometrioza może być także przyczyną bezpłodności. Szacuje się, że może na nią cierpieć nawet co dziesiąta kobieta na świecie. Endometrioza występuje u 50-80 % kobiet z przewlekłymi bólami w…
Guzy jajników wykrywane są u kobiet niezależnie od wieku, mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi, predyspozycjami genetycznymi lub menopauzą. Mianem guza jajnika określa się zarówno zmiany złośliwe, jak i łagodne, występujące w obrębie struktury jajnika. Choć diagnoza o guzie jajnika może wywoływać w nas negatywne skojarzenia i obawy, należy pamiętać, że większość tego typu zmian nie ma podłoża nowotworowego. Guzy nienowotworowe jajników…
(wraz z pobraniem posiewów)